Rea på iPhone 3GS!

Kom tomten inte med det förväntade, hur ska du spendera dina julklappspengar eller har du helt enkelt bestämt dig för en iPhone?
Nu har vi rea på iPhone 3GS, 8 GB, tillsammans med Prata på med mobilsurf. 149 kr/mån och 0 kr kontant. Erbjudandet finns här, i Telias butiker och via Kundtjänst 90200.
God fortsättning på julen!
Hittills 9 kommentarer
Och som vanligt nämns inget om att 149 kr/mån bara gäller fram tills påsk. Därefter kostar abonnemanget 199 kr/mån. Men det var kanske inte lika roligt att nämna?
@Teknikbrunnen Eftersom rean ändå innebär en rabatt på 1440:- så kändes det inte nödvändigt att här på bloggen nämna exakt hur erbjudandet ser ut, utan allt finns att läsa på telia.se, både på vilket sätt man sparar pengar, och hur erbjudandet ser ut.
Vad är kontantpriset på 3gs nu när det är
”mellandagsrea”?
Hej Caroline.
Jag ser att du fått svar från Anna på Facebook, men jag svarar här också, ifall det finns fler intresserade.
Kontantpriset med det här erbjudandet är 0kr. Vill man köpa den utan abonnemang eller med Telia refill så är kontantpriset 4995:-.
Kan man inte köpa iphone 3gs med något av era andra
abonnemang nu?
Hej Lovisa.
Jo, det går alldeles utmärkt, men på telia.se valde man att bara gå ut med rea-erbjudandet. I butik och via kundtjänst kan man beställa med andra kombinationer.
Det här var precis det abonnemanget jag hade tänkt teckna och en trevlig telefon så det var ganska lätt att bestämma sig efter lite funderande. Dock så tillkom det en kontantavgift på 1195:- när jag beställde vilket ju inte stämde med annonstexten varken här eller i tidningen jag såg där det tydligt stod 0:-. Ringde kundtjänst som först var lite oförstående men sen insåg att det var fel och rättade till. Är dock lite missnöjd och fick inget tack för att jag upplyste Telia om att det kan bli fel vid beställningen.
Hur länge till gäller erbjudandet? Tänkte hur bråttom man
måste ha med att beställa
@Viktoria Hej. Erbjudandet gäller t.o.m 11/1.